Одеський притулок для тварин знову на межі закриття: мерія скупиться

Одесский приют для бездомных животных «Ковчег» второй год не получает бюджетного финансирования. Учреждение выживает за счет частных пожертвований и волонтерской помощи, но может закрыться в любой момент, рассказала «Думской» глава областного Союза защиты животных Светлана Химченко.

По ее словам, если приют прекратит свое существование, на улицу придется выпустить 186 собак и 49 кошек. «Многие из них погибнут в первые же дни, так как помимо просто бездомных собак и кошек, у нас содержатся и животные-инвалиды, которым жизненно необходима наша ежедневная забота».

Раніше підтримку «Ковчегу» надавав міська рада, виділяючи йому щороку з бюджету 15-20 тис грн (ця вартість місячного утримання притулку), але з приходом до влади Олексія Костусєва фінансування припинилося зовсім. Зараз єдиний «бонус» притулку з боку мерії - пільгова ставка орендної плати за земельну ділянку на Наливна вулиці.
«Крім того, з минулого року в притулку почастішали різні перевірки, - каже Химченко. - Так, наприклад, ветеринари навідувалися до нас кожні три місяці. Постійно приходять і комунальники, перевіряючи, скільки і як «Ковчег» платить за послуги ЖКГ, хоча ми розраховуємося повністю і в строк ».
Президент Союзу захисту тварин звернулася до небайдужих одеситам за допомогою. «Собакам і кішкам притулку дуже потрібні корм, миски, підстилки, фінансова допомога, - сказала вона. - Хто може допомогти, звертайтеся по тел.795-49-15 або ул.Налівная, 11 (зупинка цукрового заводу) ».
У свою чергу, заступник начальника муніципального управління екології Валентина Дацюк заявила «Думській», що грошей на притулок у міста немає.
«Так як притулок« Ковчег »є громадською організацією, а не муніципальним закладом, він не підлягає обов'язковому фінансуванню з бюджету. Коли фінансове становище міста дозволяло, допомога надавалася, але сьогодні ситуація інша. Максимум, що ми можемо дозволити собі - не брати з них ринкову орендну плату за землю », - стверджує чиновник.
Відзначимо, що і в 2011-му на реалізацію програми регулювання чисельності безпритульних тварин місто виділило 1,2 млн грн. (За фактом витрачено набагато менше). Стільки ж передбачено в бюджеті на цей рік. В основному гроші йдуть на службу з відлову тварин і німецький притулок на 6-му км Овідіопольської шосе, де відбувається стерилізація собак і кішок.
Притулок «Ковчег» з'явився на світ у 2001-му році. 19 квітня 2005-го мер Едуард Гурвіц надав захисникам тварин приміщення колишньої «будки» на Наливна вулиці.

 

logo varianti5 02

 65045 г. Одесса ул. Новосельского, 93 УТОГ

МИССИЯ ФОНДА - ДЕЛАТЬ ДОБРО И ПРИВЛЕКАТЬ К ЭТОМУ ДРУГИХ!
THE MISSION OF FUND - TO DO GOOD AND ATTRACT TO IT OTHERS!

ukr1