Під Одесою захисники тварин виявили кілька сотень (!) Убитих собак (фото)

Видовище не для людей зі слабкими нервами постало в кінці минулого тижня під Одесою перед очима захисників тварин.
Масове поховання бродячих собак громадські працівники виявили між Іллічівськом і селом Молодіжне Овідіопольського району області. Їм вдалося зафіксувати на відео дії людей, які намагалися таємно позбутися від трупів кількох десятків убитих собак. На слід «санітарів» вони вийшли, простеживши за машиною, яка займається виловом бездомних псів.

 - Ми простежили за «будкою» (спецтранспорт, на якому пересуваються працівники з вилову бездомних тварин, так звані «гицлі». - Авт.), Яка значиться за Іллічівському, - говорить член Одеської спілки захисту тварин Олеся Кульчицька. - На цю «душогубку» надходить багато скарг. Ми приїхали з тим, щоб влаштувати засідку, відстежити їх дії. Дочекалися і побачили, як «будочники», які доставили цілу партію убитих собак, стали щипцями скидати їх в могильник ...
Коли захисники тварин спробували поставити запитання з приводу того, що відбувається, шкуродери сіли в автомобіль і кинулися навтьоки. Громадські працівники стали їх наздоганяти. Під час погоні від машини-«будки» відчепився контейнер. «Гицель» пригальмували і спробували його причепити, проте, побачивши в руках у під'їжджають захисників тварин відеокамери, кинули його посеред дороги і зникли.

- У закривавленому контейнері знаходилося 11 трупів собак, в тому числі цуценят, яким нелюди просто згорнули шиї. Тіла навіть не встигли охолонути, - розповіла «ФАКТАМ» віце-президент Одеської спілки захисту тварин Ірина Момот. - Як убивали дорослих особин, поки невідомо. Зазвичай їх просто б'ють головою об стіну. Правда, в даному конкретному випадку крові і слідів від ударів на тілах не виявлено (це підтвердив «ФАКТАМ» ветеринар Юрій Лешану, який не виключає, що собак могли отруїти чадним газом. - Авт.). Зараз ми направили кілька трупів собак на експертизу. У нас є підстави стверджувати, що подібні «акції» проводяться в цьому місці (могильнику. - Авт.) Щотижня!
 - У нас дійсно є яма для полеглих домашніх тварин, які скидають туди і засипають хлоркою, - пояснив голова Молодежненського селищної ради Василь Гуляєв. - До цього ветеринари їх оглядають, визначають, чи не стала причиною їх смерті будь-яка епідемія. Відстежити, коли і хто привозить сюди трупи, ми не маємо можливості. Однак ми ні з ким договорів не укладали ... Все, що відбувається, - незаконно.
Разом з тим, за запевненням громадських, ще більше трупів собак вони виявили в могильнику, розташованому неподалік в посадці. Досить імовірно, що убитих чотириногих сюди незаконно скидають вже давно. Не виключено також і те, що убитих тварин доставляють сюди з розташованого поблизу Іллічівська, оскільки в найближчих селах немає такої кількості псів. Зараз правоохоронці встановлюють особи шкуродерів: громадські працівники зафіксували держномер автомобіля-«вбивці».

Захисники тварин пов'язують такі масові акції щодо беззахисних чотириногих друзів з наближенням Євро-2012. Раніше міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський заявляв, що до початку чемпіонату проблема бездомних тварин в Україні буде вирішена. Згідно з повідомленням на сайті міністерства, «в найбільших містах країни будуть побудовані нові притулки для собак європейського зразка». Однак ні Одеса, ні тим більше область не "задіяні» у цьому проекті.
Тим часом, все частіше з'являються заклики представників західних суспільств захисників тварин бойкотувати Євро-2012. Нібито тому, що саме з нагоди майбутнього чемпіонату в Україні розпочато масове знищення бездомних тварин. Щоб «не псували пейзаж» ...

Як повідомлялося раніше, всесвітньо відома французька актриса Бріжіт Бардо звернулася з листом до Президента України Віктора Януковича, в якому висловила обурення з приводу жорстокого поводження з бездомними собаками в країні. Вона зазначила, що чекає з боку Президента України прийняття термінових рішень з цього приводу, в іншому випадку вона погрожувала влаштувати світовий скандал.
За даними президента Асоціації зоозахисних організацій України Асі Серпінської, в нашій країні 95 відсотків виловлених з вулиці тварин вбивають і тільки 5 відсотків якось містять в притулках. В Європі ж все з точністю до навпаки. Наприклад, у Варшаві 95 відсотків тварин майже відразу знаходять нових господарів і лише 5 відсотків залишаються в притулку.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив МВС справ посилити контроль та жорстко припиняти випадки знущань над тваринами. Як повідомляє прес-служба Кабміну, глава уряду вимагає застосовувати всі можливі правові механізми як для профілактики, так і для покарання осіб, причетних до жорстокого поводження з тваринами.
Згідно з повідомленням, прем'єр також доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства серйозно вивчити проблему бездомних тварин у всіх містах, селах і селищах, провести консультації з громадськістю щодо вирішення цієї проблеми, вивчити і використовувати міжнародний досвід, залучити до роботи волонтерів та міжнародні профільні організації.
У прес-службі уряду зазначають, що Міністерство екології і природних ресурсів України вже готує зміни до законодавства в сфері поводження з безпритульними тваринами. Відповідальність за порушення законодавства в цій сфері стане більш жорсткою.
У свою чергу Мінприроди ініційовано розробку загальнонаціональної програми будівництва в найбільших містах країни сучасних притулків для собак. Мінприроди звернулося до міськрад обласних центрів з проханням виділити землю під будівництво притулків для собак та висловило готовність розглядати питання фінансування такого будівництва. Зокрема, міська рада Чернігова вже прийняла рішення про виділення землі під забудову. Зараз триває розробка проекту будівництва. Відповідний проект буде реалізований і в Києві.
Прес-служба уряду також повідомляє, що сьогодні в Мінприроди запроваджено механізм реагування на сигнали екологічних організацій щодо жорстокого поводження з безпритульними тваринами.
P.S. Нагадаємо, в листопаді київська міліція затримала в Святошинському районі за жорстоке поводження з тваринами якогось 19-річного Олександра. За словами співробітника ЦГЗ столичної міліції Наталії Білик, в квартирі підозрюваного вилучили ніж, яким він знімав шкуру з задушених їм тварин, потім він розчленовував трупи. Вилучено також обладнання, за допомогою якого хлопець робив фото- і відеозйомку своїх дій. Ці «художества» (зокрема, сцени з утоплением цуценят у ванній) шкуродер викладав в Інтернет.
У зв'язку з цим слід зазначити, що в Інтернеті з'явився сайт, де на форумі молоді особини (рука не піднімається написати «люди»), подібні Олександру, жваво обговорюють витончені методи і засоби боротьби з безпритульними тваринами. У лічені дні тут зареєструвалися понад три тисячі чоловік з Росії, Білорусії, України, Молдавії і Естонії ...

 

logo varianti5 02

 65045 г. Одесса ул. Новосельского, 93 УТОГ

МИССИЯ ФОНДА - ДЕЛАТЬ ДОБРО И ПРИВЛЕКАТЬ К ЭТОМУ ДРУГИХ!
THE MISSION OF FUND - TO DO GOOD AND ATTRACT TO IT OTHERS!

ukr1