У Суворовському районі Одеси продовжують жорстоко вбивати тварин

Ще недавно на пляжі «Лузанівка» мешкало близько десятка бездомних собак. Жалісливі відвідувачі пляжу частенько підгодовували тварин.

Кілька з них жили біля одного непрацюючого павільйону. Їх тут підгодовували жалісливі перехожі і сторож об'єкта Олег, у якого теж є собака - вівчарка. Того недільного дня, 24 липня, пенсіонерка Світлана Василівна прийшла на пляж «Лузанівка» рано вранці.

- Людей на пляжі було не багато, - згадує жінка. - Раптом я почула несамовитий собачий виск і побачила, як по пляжу біжить собака. З рота у неї йшла піна. Тварина не просто вилиці - воно буквально кричало від нестерпного болю. За нею бігла ще одна собака. Ми зрозуміли відразу, що тварин хтось отруїв.

 

Пекельна неділя

 

Одна з собак, очманівши від болю і страху, забилася між парканом і павільйоном, в якому продають хот-доги і шаурму. З нього вискочило кілька молодих хлопців - то чи охорона, то чи персонал. Молодики несамовито почали добивати камінням нещасну тварину.
- Я почала кричати: «Що ж ви робите, я зараз міліцію покличу!», - Продовжує свою розповідь Світлана Василівна. - А вони мені у відповідь: «Клич, ми зараз тебе туди самі здамо. Ти скажена і собака ця - скажена ». Мені стало дуже погано і я пішла додому. Потім я дізналася, що всі три собаки померли, їх відвіз і поховав господар того кіоску, біля якого добивали отруєне тварина.
Вівчарка Олега не постраждала завдяки щасливому випадку. Незадовго до ослучівшегося якась жінка намагалася нагодувати тварин і хотіла підкинути їжу собаці через загородку. Однак господар це побачив і не дозволив. Жінка була літня, одягнена як звичайна пляжниця-пенсіонерка - сарафан, шльопанці, матерчатий пляжна сумка. Раніше її тут ніхто не бачив. Тепер Олег свою собаку взагалі не випускає з-за загородки.

 

 

Мишка дивом залишився живий

В тот же день были отравлены и те животные, которые ютились возле пляжного комплекса «Малибу». В живых осталось только две собаки. Одна из них — пес по имени Мишка, а у второй даже имени нет. Теперь охрана комплекса стала кормить оставшихся, чтобы те не подбирали что-попало.
- Мы не знаем, кому они могли помешать, — говорят женщины, опекающие бездомных собак. - Животные ухожены, а если болеют, мы их подлечиваем. Они очень дружелюбные, ни на кого не бросаются. Страшно было видеть, как они бьются в агонии. Яд какой-то адский - собаки буквально кричали, мучились, пускали пену. А мы ничем уже не могли им помочь.

 

Отруйник поки не знайдений


За словами директора КП «Гідропарк Лузанівка» Сергія Кочатовского, виловом бродячих тварин на території пляжу займається КП «Центр екологічних проблем та ініціатив», з яким у адміністрації гідропарку укладено договір. Але вони займаються саме виловом, а не цькуванням собак.
Про останній серії отруєнь в адміністрації знають - до них вже зверталися представники громадськості. Але хто саме міг отруїти тварин - тут не знають.
У ЛУЗАНОВСЬКИЙ відділенні Суворовського райотела міліції кажуть, що у них було тільки одну заяву за фактом виявлення трупа собаки. Заяв від громадян за фактом отруєння або грубого поводження з тваринами не надходило.


Як допомогти отруєним тваринам?


- Якщо тварина захворіла або його отруїли, то найпростіший і найдоступніший варіант - зателефонувати 798-82-84 і викликати міську службу вилову. З її допомогою потрібно зловити тварину і доставити до нас, - каже завідувач ветеринарною клінікою «Притулок для тварин на шостому кілометрі» Валерій Знамеровский. - Самим не потрібно намагатися допомогти: тварина в такому стані може людини вкусити. І потім, потрібно, щоб саме фахівець розібрався, що саме відбувається з твариною.
За словами Валерія Євгеновича, цькування собак - це порочна практика, яка в нашій державі застосовується ще з радянських часів, та й не тільки в нашому.


Винна влада або психічно нездорові люди?
 
Подія в Лузанівці - далеко не перший випадок масового отруєння тварин в Одесі. Ця проблема вже давно обговорюється на Одеському форумі в Інтернеті. Одні висувають версію, що все це - справа рук людей не зовсім нормальних. Інші припускають, що тваринам мстять ті, кого покусали. Адже не секрет, що збившись у зграї бездомні собаки поводяться не завжди мирно. Ще одна версія: в усьому винні міська влада. Мовляв, немає грошей на стерилізацію, поетомупроблему бездомних тварин вирішують саме таким страшним чином.
Обговорювати проблему і висувати версії - це справа звичайно ж, потрібна. Але поки по кожному факту жорстокого поводження з тваринами не буде письмових звернень в правоохранітельниеоргани, які там зобов'язані прийняти, боротьба з диявольськими методами скорочення чісленностібеспрізорних тварин буде зводитися до розмовах про «бідних собачок». Поки не буде виявлено і притягнуто до кримінальної відповідальності за ст. 299 КК України «Жорстоке поводження з тваринами» хоча б один отруйник, бездомних чотириногих і далі будуть катувати.

 
Домашні пси можуть бути небезпечніше бродячих

В Одесі тільки за перші шість місяців 2011 року собаки покусали більше 3500 осіб. При цьому найчастіше людей кусають аж ніяк не бездомні собаки. Так, наприклад, в Малиновському районі за перші шість місяців 2011 року зареєстровано 305 нападів собак на людину. З них тільки в 96 випадках людей кусали бездомні тварини.

 

logo varianti5 02

 65045 г. Одесса ул. Новосельского, 93 УТОГ

МИССИЯ ФОНДА - ДЕЛАТЬ ДОБРО И ПРИВЛЕКАТЬ К ЭТОМУ ДРУГИХ!
THE MISSION OF FUND - TO DO GOOD AND ATTRACT TO IT OTHERS!

ukr1