В Одесі затопило собачий притулок - є жертви

Двогодинний літній дощ, який так раптово пролився вчора над Одесою, не тільки в черговий раз продемонстрував городянам норов мінливого клімату, але і знову вказав на суть нашого міського менеджменту. Для цього не треба бути семи п'ядей у чолі: будь-який, хто не обділений вищою освітою, розуміє - проблеми подібного роду вирішуються тільки системно, а не «заплаточним» методом. Говоріть, Костусєв ливневки чистив і навіть машину спеціальну у німців купив? На «народні» асфальт укладав? А потім - ще й ставок на Балківській ... Ну-ну ...

Вчора, наприклад, затопило «Ковчег» - собачий притулок на околиці міста, за Пересип. Ця установа, по суті, - єдина прокладка між світом бродячих собак і мільйонним містом. При цьому існує він як приватна ініціатива, а не як муніципальна. До 2010-го року «Ковчег» отримував невелику матеріальну підтримку від мерії - 120 тисяч гривень. А потім і цих грошей і стало.
Сюди, в застарілий двір на території промзони, звозять тих собак, від яких відмовилися господарі і яких жалісливі одесити знайшли на вулицях міста. Живуть хвостаті у вольєрах під опікою місцевих «начальниць» - Людмили Гаврилівни та Надії Василівни. Тварини їдять те, що пожертвують собачники або спишуть зоомагазини. В основному крупу, а справжній корм - у свята.
І ось - почався дощ. Дві сотні собак. Дві жінки. Усе…
Через добу після розгулу стихії внутрішній двір «Ковчега» все ще повністю затоплений - воді банально нікуди йти. Кругом плаває лайно. Відповідно, запах - на всю Пересип. У кутку каптьорки, вона ж кабінет, вона ж прохідна, лежать тушки потонули цуценят. За дверима, серед відкритих вольєрів, - зграя мокрих псів, які чи то хочуть їсти, то чи просто уваги.
«Вчора, коли пішов дощ, нас, як завжди, затопило. Це завжди на Пересипу: як дощ - так потоп, - розповідає адміністратор притулку Людмила Обертинська. - Але в цей раз злива був особливо сильним. Все, що ми встигли зробити - відкрити вольєри, щоб собаки мали шанс врятуватися. Води було по пояс (показує фотографії на телефоні, - Авт.) Собаки, природно, можуть плавати, але це тільки тоді, коли є, куди плисти. А у нас багато хворих тварин, багато цуценят ... Загалом, кого встигли - занесли в приміщення. Хто потонув - з'ясовуємо в міру спливання трупів ».
За словами Надії, асистента Людмили, «Інфоксводоканал», якому ніби як належить допомагати в таких ситуаціях, ігнорує всі прохання. У грубій формі.
«Так і кажуть:« Не вигадуйте, ніхто у вас не тоне », - мало не плаче жінка. - Люди в місті не тонуть, а наші собачки - тільки голову і можуть над водою тримати. Кошенята повиздихали, цуценят ось виловили ... В голові не вкладається, як можна таким жорстоким бути ».
Вода зійде, трупи дворняжок закопають, і на їх місцях з'являться нові. «Ковчегу» як і раніше потрібна буде допомога. А ще краще - системні зміни. Але і без них тут завжди будуть вдячні крупі і собачому корму. А взимку ще й теплим речам, щоб утеплювати вольєри.
Адреса притулку: місто Одеса, вулиця Наливна 11. Телефон 795-49-15

 

logo varianti5 02

 65045 г. Одесса ул. Новосельского, 93 УТОГ

МИССИЯ ФОНДА - ДЕЛАТЬ ДОБРО И ПРИВЛЕКАТЬ К ЭТОМУ ДРУГИХ!
THE MISSION OF FUND - TO DO GOOD AND ATTRACT TO IT OTHERS!

ukr1